close
متخصص ارتودنسی
بادرود رسانه
مونسان: سردیس سرباز هخامنشی به تخت جمشید می رود/صنعت گردشگری تبدیل به اقتصاد اول دنیا می شود

مونسان

نطنز- رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور گفت: بزودی صنعت گردشگری به اقتصاد اول دنیا تبدیل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز، علی اصغر مونسان شامگاه چهارشنبه در بازدید از بافت تاریخی و اماکن قدیمی شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حوزه گردشگری بر دو مساله مهم  تکیه زده که یک بخش آن مربوط به حوزه فرهنگی و دیگری حوزه صنایع دستی است که اهمیت دو چندان دارد.

وی گفت: در سال گذشته یک هزار و ۶۰۰ بافت تاریخی در سطح کشور بازسازی شد که در برنامه سال ۹۷ این عدد به دو هزار واحد خواهد رسید.

معاون رییس جمهور ابراز امیدواری کرد: تا پایان امسال شاهد مرمت این دو هزار واحد باشیم.

وی افزود: در شش ماه گذشته شاهد رشد ۵۱ درصدی افزایش ورود گردشگر به کشور بودیم که این موضوع برای ارز آوری و ایجاد اشتغال بسیار موثر بوده است.

مونسان تصریح کرد: شرایط امروز کشور برای گردشگران خارجی ویژه بوده چراکه بسته های ارزان برای سفر به ایران فراهم شده است.

وی با اشاره به بخش صنایع دستی و صادرات گفت: در بخش عمده صادرات چمدانی و گمرک حدود  ۵۰۰ میلیون دلار صادرات داشتیم و این ارز آوری خوبی برای کشور حساب می‌شد در حوزه صنایع دستی نیز استادکاران در حال خلق آثار جدید هستند چراکه هدف گذاری برای صادرات این صنایع دو میلیارد دلار است و از سود فروش محصولات صنایع دستی در داخل کشور هزار و ۴۰۰ میلیون دلار فروش داشته ایم.

مونسان با اشاره به اشیای تاریخی که به صورت غیرقانونی از ایران خارج شده بود، گفت: در سفر رییس جمهور یکی از سردیس‌های سرباز هخامنشی که ۸۰ سال پیش از ایران خارج شده بود با ورود سازمان میراث، دفتر حقوقی نهاد و وزارت امور خارجه در حراجی از فروش آن جلوگیری شد و در دادگاه‌های رای به نفع ایران صادر شد و در سفر اخیر این سرباز به ایران بازگردانده شد.

 معاون رییس جمهور افزود: روز یکشنبه هفته آینده از این سرباز هخامنش رونمایی خواهد شد و در شهرهای مختلف کشور خواهد رفت و در تخت جمشید که در محل اصلی خودش است مستقر می شود.14 / 07 / 1397 نويسنده: رحمت اله کاملي ارسال نظر براي اين مطلب ()


منوي اصلي
آخرين مطالب ارسالي
آرشيو مطالب
پيوند ها
آمار سايت