close
متخصص ارتودنسی
بادرود رسانه
پرداخت تسهیلات شش میلیارد و 800 میلیون ریال به مددجویان نطنزی

اشتغال

نطنز- رییس اداره بهزیستی نطنز گفت: شش میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات در قالب مشاغل خانگی و خود اشتغالی به مددجویان تحت پوشش بهزیستی این شهرستان در سال 96 پرداخت شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز؛ مهدی محبی در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان نطنز در محل فرمانداری اظهار کرد: مجموع پرونده های موجود در بهزیستی شهرستان نطنز یک هزار و 400 فقره است که تعداد 600 پرونده ویژه مستمری بگیران حوزه توانبخشی، 310 پرونده حمایتی و اجتماعی (شامل زنان سرپرست خانوار) و 112 پرونده پیشگیری (شامل حمایت از آسیب دیدگان اعتیاد) است.

رییس اداره بهزیستی نطنز بیان کرد: پنج هزار و 227 نفر نیز سالمند هستند که 12.5 درصد از جمعیت این شهرستان را شامل می شوند و از میان آنها 284 نفر تحت پوشش خدمات این مجموعه قرار دارند. 

 محبی گفت: در راستای پرداخت تسهیلات برای مشاغل خانگی تا سقف پنج میلیون تومان و برای خوداشتغالی تا سقف 20 میلیون تومان پرداخت می‌شود.

وی دغدغه‌های جامعه هدف بهزیستی را در بحث بهبود اقتصاد و کاهش آسیب‌های اجتماعی؛ ایجاد اشتغال برای مددجویان عنوان کرد.

رییس اداره بهزیستی شهرستان نطنز گفت: خودکفایی اقتصادی نه تنها باعث افزایش انگیزه و اعتماد به نفس در جامعه هدف بهزیستی می‌شود، بلکه با ایجاد اشتغال، زمینه استقلال مالی و خروج این مددجویان از چرخه حمایتی این نهاد فراهم شده، لذا از مسئولان دیگر ادارات خواست که برای به کارگیری جامعه هدف بهزیستی اقدام کنند، چرا که این افراد توانایی‌های ویژه‌ای دارند و دولت در تصویب لایحه حمایت از حقوق معلولان بر روی این موضوع مهم، تاکید زیادی دارد.

محبی با اشاره به اینکه بهزیستی در راستای ایجاد اشتغال پایدار برای جامعه هدف خود، اقدام به پرداخت مشوق‌های حمایتی مثل بیمه کارفرمایی، بیمه خویش فرمایی و یارانه ارتقاء کارآفرینی معلولان می‌کند، عنوان کرد: تسهیلات کم بهره 20 میلیون تومانی برای کارفرمایان به ازای اشتغال هر مددجو پرداخت می‌شود و هر کارفرما می‌تواند تا پنج نفر را در این چارچوب به خدمت بگیرد و اینکه از 23 درصد حق بیمه کارفرمایی به مدت 5 سال بهره‌مند شود.25 / 01 / 1397 نويسنده: رحمت اله کاملي ارسال نظر براي اين مطلب ()


منوي اصلي
آخرين مطالب ارسالي
آرشيو مطالب
پيوند ها
آمار سايت