close
متخصص ارتودنسی
بادرود رسانه
مدیر جهاد کشاورزی نطنز : طرح سراسری پیوند درختان توت در نطنز اجرا می شود

پیوند درخت توت

نطنز- مدیر جهاد کشاورزی نطنز گفت : طرح پیوند درختان توت در سطح شهرستان نطنز با هدف باروری و ثمر دهی درختان غیر مثمر انجام می شود

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز ، عبدالرضا مهدی بادی  در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: به منظور اصلاح، باروری و ثمر دهی دوباره انبوه درختان توت غیر مثمر در سطح شهرستان نطنز، طرح پیوند درختان توت در سراسر شهرستان انجام می شود.

مهدی بادی  افزود: با توجه به اینکه نطنز و روستاها اطراف آن به دلیل داشتن تعداد بسیار زیاد درختان توت به عنوان قطب درختان توت مطرح است تلاش می شود در تابستان سال جاری با اجرای طرح مذکور، درختان مثمر جایگزین ارقام نیمه خشک و غیر مثمر شوند.

وی بیان کرد: کلاس های عملی آموزش این طرح از روز جمعه ۱۹ خرداد به مدت دو هفته و به منظور آموزش پیوند بهترین نوع درختان توت شامل توت سفید، شاه توت و توت سیاه در باغاتی که پیوند های موفق داشته اند، برگزار می شود.

مدیر جهاد کشاورزی نطنز گفت: با توجه به اینکه توت امروزه یکی از محصولات قابل توجه و مفید کشاورزی و سازگار با وضعیت کم آبی منطقه و همچنین با بهره وری بالا در بخش های صنایع وابسته به آن از جمله انواع توت خشک، مربا، شربت، شیره و سرکه است، به نظر می رسد کشاورزان نطنزی از این طرح رایگان استقبال خوبی داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: این طرح در مسیر توسعه گردشگری کشاورزی نطنز و سودهی و رونق کشاورزی منطقه و با همکاری نظام صنفی و ترویج جهاد کشاورزی انجام می شود و هم اکنون در مرحله فراخوان جذب کشاورزان علاقه مند به این طرح هستیم.20 / 03 / 1396 نويسنده: رحمت اله کاملي ارسال نظر براي اين مطلب ()


منوي اصلي
آخرين مطالب ارسالي
آرشيو مطالب
پيوند ها
آمار سايت