close
متخصص ارتودنسی
بادرود رسانه
۲۰۰ هکتار از جنگل آقا علی عباس (ع) از وجود ملخ های کوهان دار سمپاشی شد

مبارزعه با ملخ کوهاندار

نطنز - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری نطنز گفت: نزدیک به ۲۰۰ هکتار از اراضی جنگل های اقا علی عباس(ع) بادرود از وجود ملخ های کوهان دار سمپاشی شد

به گزارش  خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز، سعید زمانی صبح  امروز  پنج شنبه در گفتگو با خبرنگاران از شروع  مبارزه با ملخ کوهاندار تاغ در بخش بادرود خبر داد و  اظهار کرد:
ملخ کوهاندار از جمله آفات مناطق گرمسیری است که در پنج سنین از یک تا پنج سال وجود دارند و سن پنجم آن در حال پروازی است.

زمانی  افزود: این نوع آفت از درختان تاغ و اشنیان تغذیه می کند و جز آفت درختان سبز منطقه محسوب شده  و یه صورت کانونی هجوم می آورند.

وی با بیان این که ملخ کوهاندار سبزینه هر درختی را نابود می کنند، تصریح کرد: زمان پیدایش این ملخ از اوایل اسفندماه تا پایان آن است که به صورت پور سن یک دیده می شود و زمان تخم ریزی آن ها نیز از نیمه خردادماه تا اواخر تیرماه است.

رئیس اداره  منابع طبیعی و ابخیزداری نطنز  ادامه داد: تخم ریزی این آفت به صورت کپسول در عمق پنج الی ۱۰ سانتی متری ماسه های بادی است و در منطقه تاغزارهای بخش بادرود در هر کپسول بالغ بر۳۰ پوره ملخ وجود دارد.

وی با بیان این که این ملخ درهر سنی پوست ریزی کرده و در نهایت به سن پروازی می رسد، افزود: این آفت در منطقه امامزاده از شهرستان اردستان وارد شده و عملیلت مبارزه با آن ها ۱۰ تا ۱۵ روز طول می کشد.

زمانی ادامه داد: در حال حاضر  در بخش بادرود حدود ۲۰۰ هکتار از اراضی با هجوم این ملخ به شکل کانونی و به تعداد میلیونی روبرو شده است و از آن جا که بهترین زمان مبارزه با این آفت این فصل از سال است، مبارزه با آن ها شروع شده است.

وی خاطر نشان کرد: مبارزه به دو شکل شعله افکن و شیمیایی و با استفاده از سم پاشی با تراکتور انجام خواهد شد12 / 03 / 1396 نويسنده: رحمت اله کاملي ارسال نظر براي اين مطلب ()


منوي اصلي
آخرين مطالب ارسالي
آرشيو مطالب
پيوند ها
آمار سايت